Art kamp

Art kamp

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

Pogrinjamo trate in poti Mestnega parka Maribor za sedemnajsti Art kamp – zeleni festival ustvarjalnosti za družine in otroke vseh starosti

Med 21. in 30. junijem 2024 se znova veselimo najboljše družbe – vaše. Sedemnajsto poletje lepih kultur, različnih umetnosti, smele zabave, športa in rekreacije, v duhu mladosti, norosti, modrosti, v nabiranju spretnosti, v raziskovanju preteklosti, skupaj rastemo, odraščamo, a ostajamo radovedni in zavedni – Art kamp. Srčna druženja v naročju zelenih livad in svetlih poti.


DEDIŠČINA OKOLI NAS

10.00–13.00, Prisluhni starim predmetom MNO Maribor, Uroš Dokl, Muzej narodne osvoboditve Maribor

10.00–13.00, Raziskovalci parka, Milena Antonić, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Vid Kmetič, Rajzefiber Mojca Horvat, Pokrajinski arhiv Maribor

10.00–13.00, Moj Maister, Mojca Horvat, Pokrajinski arhiv Maribor, Milena Antonić, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije


STARE OBRTI 

10.00–13.00, Klekljana čipka, Nada Vnuk, rokodelka

10.00–13.00, Kvačkanje, Špela P. Klemenčič, rokodelka


UMETNOST ZORI

10.00–13.00, Risarska zabava, Klara Šlenc, Marija Šinkovec, Natan Vili Urh, Risarnica d.o.o.

10.00–13.00, Predstavitev slikarske skupine QVD (Quo vadis Domine), Zlati Prah, prof. lik. um in člani slikarske skupine QVD

10.00–13.00, Slikarska srečanja ob slikarskih stojalih, Guillermo Escalante, argentinski umetnik

10.00–13.00,  V ogledalu: avtoportret, Guillermo Escalante, argentinski umetnik

10.00–13.00,  UGM na Art kampu: Vrt ponovno ustvarjenih dreves, Brigita Strnad, Bela S. Ornik, Neli Trstenjak


BRALNA PLAŽA 

10.00, Pravljično v poletje pa take živalske – zgodbe, pravljice, povesti iz polnega kufra Pionirske knjižnice Rotovž, Zdenka Gajser in morda še kdo, Mariborska knjižnica, Pionirska knjižnica Rotovž

10.00–20.00, Umetnice Ana Maraž, Eva Mlinar in Tina Volarič v javnem prostoru – razstava ilustracij, Mariborska knjižnica

10.00–20.00, Lov na zgodbico – pot miselnih izzivov in ugank, Vojka Miklavc

10.00–19.00, Bolje branje kot nerganje – samostojno branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih časov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

10.00–13.00, Moj pisalni stroj – samodejanka, Zavod MARS Maribor


IGRA RAJA 

10.00–13.00, Igre naše in vaše mladosti – igranje na jasi, Rok Lesjak, Živa Stojanovič in Zavod MARS Maribor

10.00–13.00,Igre in druge drobnarije – ustvarjalne delavnice, Katarina Jenšterle in Metka Knap

11.00–13.00, Živa Sem in Rok Živžav – cirkuške, plesne in druge vaje za iskanje smisla, ravnotežja in zabave, Živa Stojanovič, Rok Lesjak

11.00–13.00, Jutranje prebujanje s plesom – gibalna raziskovanja, Sandra Štefanec


SVET JE PISAN PLANET

10.00–13.00, Pisano – ustvarjalne delavnice za otroke in malo večje otroke, Slovenska filantropija, dnevni center Maribor

10.00–13.00, , Lahkih nog naokrog – enkrat okoli sveta, Adrijana Kos, MKC Maribor


IZZIV-IZUM

10.00–13.00, Matematika skozi igro, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru


NARAVOLJUBJE 

9.00–13.00, Tekstil tako in drugače, ZPM

9.00–13.00, Naravnost naravno ustvarjanje, ZPM

9.00–13.00, Igre in druženje v naravi ter prebujanje naših čutil, ZPM

9.00–13.00, Zanimivosti o živalih, rastlinah in ljudeh in EKO FOTO TOČKA, ZPM

10.00–13.00, Društvo Pupillam – zero waste nakupovanje hrane in čistil, DRUŠTVO PUPILLAM, so.p.


ŠIVALNICA POPRAVLJALNICA

10.00–13.00, Frizerski salon za oblačila, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

10.00–13.00, Risanje na tekstil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

10.00–13.00, Popravljalnica oblačil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM


KNEDLOVA KUHNA 

10.00–13.00, Riž, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog

10.00–13.00, Japonska kuhinja v parku!, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog


UTRIP SRČNE SKUPNOSTI 

10.00–13.00, RKS – OZ Maribor

10.00–13.00, Zveza Sonček so. p.

10.00–13.00, Varstveno delovni center POLŽ Maribor

10.00–13.00, VDC Sožitje Maribor

10.00–13.00, OZARA d.o.o. invalidsko podjetje4

10.00–13.00, Zavod Brez ovir, so. p., PE Maribor

10.00–13.00, Društvo TOTI DCA Maribor, so. p


RAZVAJALNICE

10.00–13.00, Japonski Cosmo Lifting po metodi Sorensensistem TM, originalna metoda Lone Sorensen, Neža Polh

10.00–13.00, Djotiš – vedska astrologija, Barbara Dukarić, MojObjeM

10.00–13.00, ACCES BARS® – Access Consciousness® – dostop do zavedanja in VIBECODES, Barbara Klaus s.p.

10.00–13.00, RaSa – Dihalnice, Andreja Budar, dolgoletna voditeljica gibalno, dihalnih programov razstrupljanja in samozdravljenja: AnSoma in RaSa, in ustvarjalnih likovnih delavnic BUM v T.DCA.

10.00–13.00,Shiatsu masaža, Peter Lončarič

10.00–13.00, Intuitivna masaža, Lane Novak


GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI 

9.00–13.00, Spretnostni poligon, ŠD Športni Junak

9.00–13.00, Izposoja rekvizitov, ŠD Športni Junak

9.30–12.30, Otroški nogometni »Boom«, MOPA d.o.o.

9.30–12.30, Ulična košarka 3×3, MOPA d.o.o.

09.30–12.30, Gibalne urice za dojenčke, Sončna vila

10.00–11.00, Športne igre za otroke, ŠD Športni Junak