Art kamp

Art kamp

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

Pogrinjamo trate in poti Mestnega parka Maribor za sedemnajsti Art kamp – zeleni festival ustvarjalnosti za družine in otroke vseh starosti

Med 21. in 30. junijem 2024 se znova veselimo najboljše družbe – vaše. Sedemnajsto poletje lepih kultur, različnih umetnosti, smele zabave, športa in rekreacije, v duhu mladosti, norosti, modrosti, v nabiranju spretnosti, v raziskovanju preteklosti, skupaj rastemo, odraščamo, a ostajamo radovedni in zavedni – Art kamp. Srčna druženja v naročju zelenih livad in svetlih poti.


DEDIŠČINA OKOLI NAS

◊  10.00–13.00, Herman lisjak v Art kampu, Jožica Trateški, Suzana Senica, Muzej novejše zgodovine Celje, Otroški muzej Hermanov brlog

◊  10.00–13.00, Galerija Murska Sobota, Irma Brodnjak Firbas, Jelka Geder-Kosi, Galerija Murska Sobota

◊  10.00–13.00, Prisluhni starim predmetom MNO Maribor, Uroš Dokl, Muzej narodne osvoboditve Maribor

◊  10.00–13.00,  Raziskovalci parka, Milena Antonić, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Vid Kmetič, Rajzefiber Mojca Horvat, Pokrajinski arhiv Maribor

◊  10.00–13.00, Fosili živali iz nekdanjega Panonskega morja, Tomaž Majcen, Muzej Laško

◊  10.00–13.00, O Grajskem mucu Tigiju Pokrajinskega muzeja Maribor, Ivana Unuk, Alen Šmid, Karlo Drolc, Pokrajinski muzej Maribor

◊  10.00–13.00, Gledališki kovček, Sandra Jenko, Slovenski gledališki inštitut

◊  10.00–13.00, Koroški pokrajinski muzej se predstavi, Aleksandra Ramšak, Lea Knez, Koroški pokrajinski muzej Slovenj Gradec

◊  10.00–13.00, Srednjeveška iniciala, Dijana Pita da Costa, Svit Podgornik, Muzej krščanstva na Slovenskem

◊  10.00–13.00, Kamena doba v Betalovem spodmolu, Ana Čič, Notranjski muzej Postojna


UMETNOST ZORI 

◊  10.00–13.00, Predstavitev slikarske skupine QVD (Quo vadis Domine), Zlati Prah, prof. lik. um in člani slikarske skupine QVD

◊  10.00–13.00, Kolažiran portret in avtoportret, Slađana Matić Trstenjak, akademska slikarka

◊  10.00–13.00, Cvetlična pravljica, Galerija Media Nox in MKC Maribor

◊  10.00–13.00, Kiparska delavnica z glino, Guillermo Escalante, argentinski umetnik


BRALNA PLAŽA 

◊  10.00, Pravljično v poletje pa take živalske – zgodbe, pravljice, povesti iz polnega kufra Pionirske knjižnice Rotovž, Zdenka Gajser in morda še kdo, Mariborska knjižnica, Pionirska knjižnica Rotovž

◊  10.00–20.00, Umetnice Ana Maraž, Eva Mlinar in Tina Volarič v javnem prostoru – razstava ilustracij, Mariborska knjižnica

◊  10.00–20.00, Lov na zgodbico – pot miselnih izzivov in ugank, Vojka Miklavc

◊  10.00–19.00, Bolje branje kot nerganje – samostojno branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor

◊  10.00–13.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih časov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

◊  10.00–13.00, Moj pisalni stroj – samodejanka, Zavod MARS Maribor


IGRA RAJA 

◊  10.00–13.00, Igre naše in vaše mladosti – igranje na jasi, Rok Lesjak, Živa Stojanovič in Zavod MARS Maribor

◊  10.00–13.00, Igre in druge drobnarije – ustvarjalne delavnice, Katarina Jenšterle in Metka Knap

◊  11.00–13.00, Živa Sem in Rok Živžav – cirkuške, plesne in druge vaje za iskanje smisla, ravnotežja in zabave, Živa Stojanovič, Rok Lesjak

◊  11.00–13.00, Jutranje prebujanje s plesom – gibalna raziskovanja, Sandra Štefanec


SVET JE PISAN PLANET 

◊  10.00–13.00, Lahkih nog naokrog – enkrat okoli sveta, Adrijana Kos, MKC Maribor

◊  10.00-13.00,  Pisano – ustvarjalne delavnice za otroke in malo večje otroke, Slovenska filantropija, dnevni center Maribor

IZZIV-IZUM 

◊  10.00–13.00, Šivalnica krogotoka, Monika Pocrnjić

◊  10.00–13.00, Eksperimentalnica s Centrom eksperimentov Maribor, Center eksperimentov Maribor

NARAVOLJUBJE 

◊  9.00–13.00, Naravnost naravno ustvarjanje, ZPM

◊  9.00–13.00, Igre in druženje v naravi ter prebujanje naših čutil, ZPM

◊  9.00–13.00, Zanimivosti o živalih, rastlinah in ljudeh in EKO FOTO TOČKA, ZPM


ŠIVALNICA POPRAVLJALNICA 

◊  10.00–13.00, Frizerski salon za oblačila, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

◊  10.00–13.00, Risanje na tekstil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

◊  10.00–13.00, Slike in preproge iz tekstilnih odpadkov, Ninarozina s pomočnicami in ZPM


KNEDLOVA KUHNA 

◊  10.00–13.00,  Paštarije, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog

◊  10.00–13.00, Bučkini špageti – priprava špagetov brez moke, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog


UTRIP SRČNE SKUPNOSTI 

◊  10.00–13.00, Varstveno delovni center POLŽ Maribor

◊  10.00–13.00, Univerzitetni klinični center Maribor

◊  10.00–13.00, Društvo gluhih in naglušnih Podravja Maribor


RAZVAJALNICE 

◊  10.00–13.00, Japonski Cosmo Lifting po metodi Sorensensistem TM, originalna metoda Lone Sorensen, Neža Polh

◊  11.00–13.00, Barvne Ustvarjalne Meditacije (BUM), Andreja Budar

◊  10.00–13.00,  ACCES BARS® – Access Consciousness® – dostop do zavedanja in VIBECODES, Barbara Klaus s.p

◊  10.00–13.00, Shiatsu masaža, Peter Lončarič

◊  10.00–13.00, Intuitivna masaža, Lane Novak

◊  10.00–13.00, RaSa – Dihalnice, Andreja Budar, dolgoletna voditeljica gibalno, dihalnih programov razstrupljanja in samozdravljenja: AnSoma in RaSa, in ustvarjalnih likovnih delavnic BUM v T.DCA.


GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI 

◊  9.00–13.00, Spretnostni poligon, ŠD Športni Junak

◊  9.00–13.00, Izposoja rekvizitov, ŠD Športni Junak

◊  9.30–12.30, Otroški nogometni »Boom«, MOPA d.o.o.

◊  9.30–12.30, Ulična košarka 3×3, MOPA d.o.o.

◊  10.00–11.00, Športne igre za otroke, ŠD Športni Junak

◊  11.00–12.00, Otroški tek, ŠD Športni Junak