Art kamp

Art kamp

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

Pogrinjamo trate in poti Mestnega parka Maribor za sedemnajsti Art kamp – zeleni festival ustvarjalnosti za družine in otroke vseh starosti

Med 21. in 30. junijem 2024 se znova veselimo najboljše družbe – vaše. Sedemnajsto poletje lepih kultur, različnih umetnosti, smele zabave, športa in rekreacije, v duhu mladosti, norosti, modrosti, v nabiranju spretnosti, v raziskovanju preteklosti, skupaj rastemo, odraščamo, a ostajamo radovedni in zavedni – Art kamp. Srčna druženja v naročju zelenih livad in svetlih poti.


DEDIŠČINA OKOLI NAS

10.00–13.00, Raziskovalci parka, Milena Antonić, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Vid Kmetič, Rajzefiber Mojca Horvat, Pokrajinski arhiv Maribor

10.00–13.00, O Grajskem mucu Tigiju Pokrajinskega muzeja Maribor, Ivana Unuk, Alen Šmid, Karlo Drolc, Pokrajinski muzej Maribor


STARE OBRTI 

10.00–13.00, Zeliščarstvo in zeliščna kozmetika, Manja Weingerl, Herbessa s.p.

10.00–13.00, Leseni okrasi, Vesna Živković, rokodelka

10.00–13.00, Medeno kraljestvo, Bruno Kirbiš, čebelar

10.00–13.00, Hotel za žuželke, Zavod Razvoj Maribor, rokodelci

UMETNOST ZORI 

10.00–13.00, Predstavitev slikarske skupine QVD (Quo vadis Domine), Zlati Prah, prof. lik. um in člani slikarske skupine QVD

10.00–13.00, Umetnost različnih kosov, Slađana Matić Trstenjak, akademska slikarka


BRALNA PLAŽA 

10.00, Kam pa kam, kamišibaj? – papirnate zgodbe Malega pa papirnatega gledališča, Špela Hren Juhart z gosti, Malo pa papirnato gledališče, Lutkovno gledališče Maribor

10.00–20.00, Umetnice Ana Maraž, Eva Mlinar in Tina Volarič v javnem prostoru – razstava ilustracij, Mariborska knjižnica

10.00–20.00, Lov na zgodbico – pot miselnih izzivov in ugank, Vojka Miklavc

10.00–19.00, Bolje branje kot nerganje – samostojno branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih časov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

10.00–13.00, Moj pisalni stroj – samodejanka, Zavod MARS Maribor


IGRA RAJA 

10.00–13.00, Igre naše in vaše mladosti – igranje na jasi, Rok Lesjak, Živa Stojanovič in Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Igre in druge drobnarije – ustvarjalne delavnice, Katarina Jenšterle in Metka Knap

11.00–13.00, Živa Sem in Rok Živžav – cirkuške, plesne in druge vaje za iskanje smisla, ravnotežja in zabave, Živa Stojanovič, Rok Lesjak

11.00–13.00, Jutranje prebujanje s plesom – gibalna raziskovanja, Sandra Štefanec


SVET JE PISAN PLANET 

10.00–13.00, Lahkih nog naokrog – enkrat okoli sveta, Adrijana Kos, MKC Maribor

10.00–13.00, Ustvarjanje po madžarsko – o sosednji kulturi in jeziku, KUD Lavina


IZZIV-IZUM 

10.00–13.00, Borove lučke, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru

10.00–13.00, Šivalnica krogotoka, Monika Pocrnjić


NARAVOLJUBJE 

9.00–13.00, Naravnost naravno ustvarjanje, ZPM

9.00–13.00, Igre in druženje v naravi ter prebujanje naših čutil, ZPM

9.00–13.00, Zanimivosti o živalih, rastlinah in ljudeh in EKO FOTO TOČKA, ZPM

9.00–13.00, Tekstil tako in drugače, ZPM

10.00–13.00, Društvo Pupillam – zero waste nakupovanje hrane in čistil, DRUŠTVO PUPILLAM, so.p.


ŠIVALNICA POPRAVLJALNICA
10.00–13.00, 16.00–20.00, Frizerski salon za oblačila, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

10.00–13.00, Risanje na tekstil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

10.00–13.00, Cunjami, misli eko – izmenjaj si obleko, ZPM in Ninarozina s pomočnicami

10.00–13.00, Popravljalnica oblačil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM


KNEDLOVA KUHNA 

10.00–13.00, Ti si buča!, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog

10.00–13.00, Knedli ali cmoki?, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog


UTRIP SRČNE SKUPNOSTI 

10.00–13.00, Društvo gluhih in naglušnih Podravja Maribor

10.00–13.00, Zveza Sonček so. p.


RAZVAJALNICE

10.00–13.00, ACCES BARS® – Access Consciousness® – dostop do zavedanja in VIBECODES, Barbara Klaus s.p.

10.00–13.00, RaSa – Dihalnice, Andreja Budar, dolgoletna voditeljica gibalno, dihalnih programov razstrupljanja in samozdravljenja: AnSoma in RaSa, in ustvarjalnih likovnih delavnic BUM v T.DCA.

12.00–13.00, Uspavanke iz sveta, Patricija Roj, Igor Bezget in Marko Pocrnjič

10.00–13.00, Shiatsu masaža, Peter Lončarič

10.00–13.00, Intuitivna masaža, Lane Novak


GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI 

9.00–13.00, Spretnostni poligon, ŠD Športni Junak

9.00–13.00, Izposoja rekvizitov, ŠD Športni Junak

9.30–12.30, Otroški nogometni »Boom«, MOPA d.o.o.

9.30–12.30, Ulična košarka 3×3, MOPA d.o.o.

11.00–12.00, Nogomet, Nogometni klub Pobrežje

10.00–11.00, Športne igre za otroke, ŠD Športni Junak