Art kamp

Art kamp

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

Pogrinjamo trate in poti Mestnega parka Maribor za sedemnajsti Art kamp – zeleni festival ustvarjalnosti za družine in otroke vseh starosti

Med 21. in 30. junijem 2024 se znova veselimo najboljše družbe – vaše. Sedemnajsto poletje lepih kultur, različnih umetnosti, smele zabave, športa in rekreacije, v duhu mladosti, norosti, modrosti, v nabiranju spretnosti, v raziskovanju preteklosti, skupaj rastemo, odraščamo, a ostajamo radovedni in zavedni – Art kamp. Srčna druženja v naročju zelenih livad in svetlih poti.


DEDIŠČINA OKOLI NAS 

◊  10.00–13.00, Raziskovalci parka, Milena Antonić, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Vid Kmetič, Rajzefiber Mojca Horvat, Pokrajinski arhiv Maribor

◊  10.00–13.00, Papirnati pajek, Monika Pocrnjić, Izidor Rijavec, Lutkovno gledališče Maribor


STARE OBRTI

◊  10.00–13.00, Domače testenine, Urška Šobak, raziskovalka lokalnega gastronomskega izročila in sonaravnega načina življenja

◊  10.00–13.00, Slovensko rokodelsko lončarstvo, Nina Dečman Kološa, Atelje LeLa

◊  10.00–13.00, Klekljana čipka, Nada Vnuk, rokodelka

◊  10.00–13.00, Zeliščarstvo in zeliščna kozmetika, Manja Weingerl, Herbessa s.p.

◊  10.00–13.00, Polstenje, Mateja Kuhar, Voolina

◊  10.00–13.00, Steklopihaštvo, Steklopihaštvo, Zvonko Drobnič s.p., Društvo steklarjev Slovenije

◊  10.00–13.00, Zvijanje žičke, Rok Lesjak, rokodelec

◊  10.00–13.00,  Mozaik, Anton Papež, rokodelec

◊  10.00–13.00,  Kvačkanje, Špela P. Klemenčič, rokodelka

◊  10.00–13.00,  Leseni okrasi, Vesna Živković, rokodelka

◊  10.00–13.00,  Narava ima vselej prav, Marjetka Cesar, Moj cvet

◊  10.00–13.00, Medeno kraljestvo, Bruno Kirbiš, čebelar


UMETNOST ZORI 

◊  10.00–13.00, Risarska zabava, Klara Šlenc, Marija Šinkovec, Natan Vili Urh, Risarnica d.o.o.

◊  10.00–13.00, Predstavitev slikarske skupine QVD (Quo vadis Domine), Zlati Prah, prof. lik. um in člani slikarske skupine QVD

◊  10.00–13.00, Slikarska srečanja ob slikarskih stojalih, Guillermo Escalante, argentinski umetnik


BRALNA PLAŽA 

◊  10.00, Od kamele do kameleona – take živalske, Alenka Spacal, Bajalka

◊  10.00–20.00, Umetnice Ana Maraž, Eva Mlinar in Tina Volarič v javnem prostoru – razstava ilustracij, Mariborska knjižnica

◊  10.00–19.00, Bolje branje kot nerganje – samostojno branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor

◊  10.00–13.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih časov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

◊  10.00–13.00, 16.00–20.00, Moj pisalni stroj – samodejanka, Zavod MARS Maribor


IGRA RAJA 

◊ 10.00–13.00, Svet svobodnega učenja v naravi – gozdne delavnice, Tadeja Kocmut, Mirjana Kegl, Dušica Popovič, Teja Jurak, DRUŠTVO Vilini, svet svobodnega učenja v naravi, Pustolovček

◊  10.00–13.00, Igre naše in vaše mladosti – igranje na jasi, Rok Lesjak, Živa Stojanovič in Zavod MARS Maribor

◊  10.00–13.00, Igre in druge drobnarije – ustvarjalne delavnice, Katarina Jenšterle in Metka Knap

◊  10.00–13.00, Živimo prijazno – mehke delavnice, Mojca Sajko, Hadeja Adeva Horvat, Zavod za opolnomočeno in prijazno družino Livija

◊  10.00–13.00, Arbadakarba, Tina in Matjaž – take žonglerske, dm Slovenija in ENERGIJA+

◊  10.00–13.00, Don’t worry, be scrappy! – melodična raziskovanja, Sebastijan Halič

◊  11.00–13.00, Živa Sem in Rok Živžav – cirkuške, plesne in druge vaje za iskanje smisla, ravnotežja in zabave, Živa Stojanovič, Rok Lesjak


SVET JE PISAN PLANET

◊  10.00–13.00 in 16.00–20.00, Lahkih nog naokrog – enkrat okoli sveta, Adrijana Kos, MKC Maribor

◊  10.00–13.00, Predstavitev bosanske kulture – folklora in pesem, Društvo za kulturo in druženje “BOSANSKI DIJAMANT” Maribor


IZZIV-IZUM 

◊  10.00–13.00, Naravoslovje in tehnika, Simetris, modra delavnica

◊  10.00–13.00, Zmajska delavnica, Zmajsko društvo KAP Jasa


NARAVOLJUBJE

◊  9.00–13.00, Naravnost naravno ustvarjanje, ZPM

◊  9.00–13.00, Igre in druženje v naravi ter prebujanje naših čutil, ZPM

◊  9.00–13.00, Zanimivosti o živalih, rastlinah in ljudeh in EKO FOTO TOČKA, ZPM

◊  9.00–13.00, Tekstil tako in drugače, ZPM 

◊  10.00–13.00, Predstavitev organizacije Društvo za zaščito živali Maribor, Društvo za zaščito živali Maribor


ŠIVALNICA POPRAVLJALNICA

◊  10.00–13.00, Frizerski salon za oblačila, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

◊  10.00–13.00, Risanje na tekstil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

◊  10.00–13.00, Slike in preproge iz tekstilnih odpadkov, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

KNEDLOVA KUHNA

◊  10.00–13.00, Zelenjava ti da krila!, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog

◊  10.00–13.00, Paradižnik je naš!, Žiga Kelih, Pizza & bread, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog


UTRIP SRČNE SKUPNOSTI 

◊  10.00–13.00, Društvo gluhih in naglušnih Podravja Maribor


RAZVAJALNICE 

◊  10.00–13.00, ACCES BARS® – Access Consciousness® – dostop do zavedanja in VIBECODES, Barbara Klaus s.p.

◊  10.00–13.00, Japonski Cosmo Lifting po metodi Sorensensistem TM, originalna metoda Lone Sorensen, Neža Polh

◊  10.00–13.00, RaSa – Dihalnice, Andreja Budar, dolgoletna voditeljica gibalno, dihalnih programov razstrupljanja in samozdravljenja: AnSoma in RaSa, in ustvarjalnih likovnih delavnic BUM v T.DCA.

◊  10.00–13.00, Djotiš – vedska astrologija, Barbara Dukarić, MojObjeM

◊  10.00–13.00, Shiatsu masaža, Peter Lončarič

◊  10.00–13.00, Bipolarna refleksna terapija in japonski cosmo lifting, Tamara Jerot


GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI 

◊  9.00–13.00, Spretnostni poligon, ŠD Športni Junak

◊  9.00–13.00, Izposoja rekvizitov, ŠD Športni Junak

◊  9.30–12.30, Otroški nogometni »Boom«, MOPA d.o.o.

◊  10.00–11.00, Športne igre za otroke, ŠD Športni Junak