Art kamp

Art kamp

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

Pogrinjamo trate in poti Mestnega parka Maribor za sedemnajsti Art kamp – zeleni festival ustvarjalnosti za družine in otroke vseh starosti

Med 21. in 30. junijem 2024 se znova veselimo najboljše družbe – vaše. Sedemnajsto poletje lepih kultur, različnih umetnosti, smele zabave, športa in rekreacije, v duhu mladosti, norosti, modrosti, v nabiranju spretnosti, v raziskovanju preteklosti, skupaj rastemo, odraščamo, a ostajamo radovedni in zavedni – Art kamp. Srčna druženja v naročju zelenih livad in svetlih poti.


DEDIŠČINA OKOLI NAS 

16.00–20.00, Raziskovalci parka, Milena Antonić, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Vid Kmetič, Rajzefiber Mojca Horvat, Pokrajinski arhiv Maribor

16.00–20.00, O Grajskem mucu Tigiju Pokrajinskega muzeja Maribor, Ivana Unuk, Alen Šmid, Karlo Drolc, Pokrajinski muzej Maribor


STARE OBRTI 

16.00–20.00, Zeliščarstvo in zeliščna kozmetika, Manja Weingerl, Herbessa s.p.

16.00–20.00, Leseni okrasi, Vesna Živković, rokodelka

16.00–20.00, Medeno kraljestvo, Bruno Kirbiš, čebelar

16.00–19.00, Hotel za žuželke, Zavod Razvoj Maribor, rokodelci

16.00–20.00, Makrame, Natalija Zabav, Zavod Mars Maribor


UMETNOST ZORI 

16.00–20.00, Predstavitev slikarske skupine QVD (Quo vadis Domine), Zlati Prah, prof. lik. um in člani slikarske skupine QVD

16.00–20.00, Umetnost različnih kosov, Slađana Matić Trstenjak, akademska slikarka


BRALNA PLAŽA 

10.00–20.00, Umetnice Ana Maraž, Eva Mlinar in Tina Volarič v javnem prostoru – razstava ilustracij, Mariborska knjižnica

10.00–20.00, Lov na zgodbico – pot miselnih izzivov in ugank, Vojka Miklavc

10.00–19.00, Bolje branje kot nerganje – samostojno branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor

16.00–20.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih časov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

16.00–20.00, Moj pisalni stroj – samodejanka, Zavod MARS Maribor

16.00–20.00, »Prijateljice lutke, dober dan« – delavnice izdelovanja lutk in drugih drobnih predmetov, Polona Poklukar, Nina Kojc, Zavod MARS Maribor

18.30, Pet minut v poeziji – branje in pogovarjanje, Staša Grilc


IGRA RAJA 

16.00–20.00, Igre naše in vaše mladosti – igranje na jasi, Rok Lesjak, Živa Stojanovič in Zavod MARS Maribor

16.00–20.00, Igre in druge drobnarije – ustvarjalne delavnice, Katarina Jenšterle in Metka Knap

17.00–19.00, Živa Sem in Rok Živžav – cirkuške, plesne in druge vaje za iskanje smisla, ravnotežja in zabave, Živa Stojanovič, Rok Lesjak

16.00–20.00, Izdelam si zvočilo – delavnica izdelovanja zvočil in preprostih glasbil, Bruno Planinc, Arrina Marin

16.00–20.00, Bobnarska igralnica – ritmična raziskovanja, Katarina Studen


SVET JE PISAN PLANET

16.00–20.00, Lahkih nog naokrog – enkrat okoli sveta, Adrijana Kos, MKC Maribor

16.00–20.00, Ustvarjanje po madžarsko – o sosednji kulturi in jeziku, KUD Lavina

16.00–20.00, Pošlji razglednico iz Art kampa – ustvarjalna delavnica, Adrijana Kos, MKC Maribor

16.00–20.00, S petjem do Makedonije – predstavitev pevske skupine, Makedonsko–slovenska pevska skupina Lenka

17.00–18.30, Ukulele – predstavitev glasbila iz Havajev in skupinske igre za otroke, Tajana Stres, Flight ukulele&Music max


IZZIV-IZUM 

16.00–20.00, Šivalnica krogotoka, Monika Pocrnjić

16.00–20.00, Bajk kuhna – kolesarska samopopravljalnica, Mariborska kolesarska mreža


NARAVOLJUBJE 

16.00–20.00, Naravnost naravno ustvarjanje, ZPM

16.00–20.00, Igre in druženje v naravi ter prebujanje naših čutil, ZPM

◊  16.00–20.00, Zanimivosti o živalih, rastlinah in ljudeh in EKO FOTO TOČKA, ZPM

16.00–20.00, Tekstil tako in drugače, ZPM

16.00–20.00, Društvo Pupillam – zero waste nakupovanje hrane in čistil, DRUŠTVO PUPILLAM, so.p.

16.00–20.00, Vrtičkarski kotiček, Metka T. Gomboc, Tina Ternjak


ŠIVALNICA POPRAVLJALNICA 

16.00–20.00, Frizerski salon za oblačila, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

16.00–20.00, Risanje na tekstil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

16.00–20.00, Cunjami, misli eko – izmenjaj si obleko, ZPM in Ninarozina s pomočnicami

16.00–20.00, Popravljalnica oblačil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM


KNEDLOVA KUHNA 

16.00–20.00, Ti si buča!, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog

16.00–20.00, Knedli ali cmoki?, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog


UTRIP SRČNE SKUPNOSTI

16.00–20.00, Univerzitetni klinični center Maribor


RAZVAJALNICE 

16.00–20.00, ACCES BARS® – Access Consciousness® – dostop do zavedanja in VIBECODES, Barbara Klaus s.p.

16.00–20.00, Shiatsu masaža, Peter Lončarič

16.00 –20.00, Intuitivna masaža, Lane Novak

16.00–20.00, Japonski Cosmo Lifting po metodi Sorensensistem TM, originalna metoda Lone Sorensen, Neža Polh

16.00–20.00, Djotiš – vedska astrologija, Barbara Dukarić, MojObjeM

17.30 –18.30, Popotovanja od pilatesa do joge – do ravnovesja skozi gibljivo in prožno telo, Mateja Eržen s. p., BALANCE 360 – pilates studio


GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI 

16.00–20.00, Spretnostni poligon, ŠD Športni Junak

16.00–20.00, Izposoja rekvizitov, ŠD Športni Junak

16.00–19.30, Otroški nogometni »Boom«, MOPA d.o.o.

16.00–19.30, Ulična košarka 3×3, MOPA d.o.o.

18.00–19.00, Nogomet, Nogometni klub Pobrežje

17.00–19.00, Judo, Judo klub Železničar

18.00–19.00, Junak ni vsak, ŠD Športni Junak

18.00–20.00, Odbojka, Odbojkarski klub I-Vent Maribor