Art kamp

Art kamp

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

Pogrinjamo trate in poti Mestnega parka Maribor za sedemnajsti Art kamp – zeleni festival ustvarjalnosti za družine in otroke vseh starosti

Med 21. in 30. junijem 2024 se znova veselimo najboljše družbe – vaše. Sedemnajsto poletje lepih kultur, različnih umetnosti, smele zabave, športa in rekreacije, v duhu mladosti, norosti, modrosti, v nabiranju spretnosti, v raziskovanju preteklosti, skupaj rastemo, odraščamo, a ostajamo radovedni in zavedni – Art kamp. Srčna druženja v naročju zelenih livad in svetlih poti.


DEDIŠČINA OKOLI NAS

◊  10.00–13.00, Raziskovalci parka, Milena Antonić, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Vid Kmetič, Rajzefiber Mojca Horvat, Pokrajinski arhiv Maribor


STARE OBRTI

◊  10.00–13.00, Leseni gumbi, Rafael Košec Tekavc, Rafaelwoods s.p.

◊  10.00–13.00, Domače testenine, Urška Šobak, raziskovalka lokalnega gastronomskega izročila in sonaravnega načina življenja

◊  10.00–13.00, Slovensko rokodelsko lončarstvo, Nina Dečman Kološa, Atelje LeLa

◊  10.00–13.00, Klekljana čipka, Nada Vnuk, rokodelka

◊  10.00–13.00, Zeliščarstvo in zeliščna kozmetika, Manja Weingerl, Herbessa s.p


UMETNOST ZORI

◊  10.00–13.00, Praskanka, Slađana Matić Trstenjak, akademska slikarka

◊  10.00–13.00, Risarska zabava, Klara Šlenc, Marija Šinkovec, Natan Vili Urh, Risarnica d.o.o.

◊  10.00–13.00, Predstavitev slikarske skupine QVD (Quo vadis Domine), Zlati Prah, prof. lik. um in člani slikarske skupine QVD


BRALNA PLAŽA

◊  10.00–20.00, Umetnice Ana Maraž, Eva Mlinar in Tina Volarič v javnem prostoru, Mariborska knjižnica

◊  10.00–19.00, Bolje branje kot nerganje, Zavod MARS Maribor

◊  10.00–13.00, Bukvarna na Bralni plaži, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

◊  10.00–13.00, Moj pisalni stroj, Zavod MARS Maribor


IGRA RAJA

◊  10.00–13.00, Igre naše in vaše mladosti, Rok Lesjak, Živa Stojanovič in Zavod MARS Maribor

◊  11.00–13.00, Živa Sem in Rok Živžav, Živa Stojanovič, Rok Lesjak

◊  10.00–13.00, Arbadakarba, Tina in Matjaž, dm Slovenija in ENERGIJA+

◊  10.00–13.00, Mojca Sajko, Hadeja Adeva Horvat, Zavod za opolnomočeno in prijazno družino Livija


SVET JE PISAN PLANET

◊  10.00–13.00, Lahkih nog naokrog, Adrijana Kos, MKC Maribor

◊  10.00–13.00, Predstavitev mednarodnega programa Osnovne šole Leona Štuklja Maribor, Leon Štukelj International School Maribor


IZZIV-IZUM – naravoslovje in tehnika

◊  10.00–13.00, Šivalnica krogotoka, Monika Pocrnjić

◊  10.00–13.00, Naravoslovje in tehnika, Simetris, modra delavnica


NARAVOLJUBJE 

◊  9.00–13.00, Naravnost naravno ustvarjanje, ZPM

◊  9.00–13.00, Igre in druženje v naravi ter prebujanje naših čutil, ZPM

◊  9.00–13.00, Zanimivosti o živalih, rastlinah in ljudeh in EKO FOTO TOČKA, ZPM 

◊  10.00–13.00, Predstavitev organizacije Društvo za zaščito živali Maribor, Društvo za zaščito živali Maribor


KNEDLOVA KUHNA 

◊  10.00–13.00, Palačinke!, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, PoglejVase, TriKrog

◊  10.00–13.00, Bezeg – čarobna rastlina, ki privablja magična bitja v naše domove, zdravi dušo in telo, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog


UTRIP SRČNE SKUPNOSTI 

◊  10.00–13.00, Društvo gluhih in naglušnih Podravja Maribor

◊  10.00–13.00, Dom Danice Vogrinec Maribor

◊  10.00–13.00, Javni zavod za dolgotrajno oskrbo Rast Ruše


RAZVAJALNICE

◊  10.00–13.00, ACCES BARS® – Access Consciousness® – dostop do zavedanja in VIBECODES, Barbara Klaus s.p

◊  10.00–13.00, Shiatsu masaža, Peter Lončarič

◊  10.00–13.00, RaSa – Dihalnice, Andreja Budar, dolgoletna voditeljica gibalno, dihalnih programov razstrupljanja in samozdravljenja: AnSoma in RaSa, in ustvarjalnih likovnih delavnic BUM v T.DCA.


GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI – športna zabava

◊  9.00–13.00, Spretnostni poligon, ŠD Športni Junak

◊  9.00–13.00, Izposoja rekvizitov, ŠD Športni Junak

◊  9.30–12.30, Otroški nogometni »Boom«, MOPA d.o.o.