Art kamp

Art kamp

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

tor

10

jan

00:00

VSTOPNICE

xx € - xx €

Lokacija

Pogrinjamo trate in poti Mestnega parka Maribor za sedemnajsti Art kamp – zeleni festival ustvarjalnosti za družine in otroke vseh starosti

Med 21. in 30. junijem 2024 se znova veselimo najboljše družbe – vaše. Sedemnajsto poletje lepih kultur, različnih umetnosti, smele zabave, športa in rekreacije, v duhu mladosti, norosti, modrosti, v nabiranju spretnosti, v raziskovanju preteklosti, skupaj rastemo, odraščamo, a ostajamo radovedni in zavedni – Art kamp. Srčna druženja v naročju zelenih livad in svetlih poti.


DEDIŠČINA OKOLI NAS 

10.00–13.00, Raziskovalci parka, Milena Antonić, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Vid Kmetič, Rajzefiber Mojca Horvat, Pokrajinski arhiv Maribor


STARE OBRTI 

10.00–13.00, Slovensko rokodelsko lončarstvo, Nina Dečman Kološa, Atelje LeLa

10.00–13.00, Zeliščarstvo in zeliščna kozmetika, Manja Weingerl, Herbessa s.p.

10.00–13.00, Medičarstvo, Beno Kolarič, medičar

10.00–13.00, Leseni okrasi, Vesna Živković, rokodelka

10.00–13.00, Medeno kraljestvo, Bruno Kirbiš, čebelar

10.00–13.00, Male mozaične slike, Simona Auguštin, rokodelka

10.00–13.00, Šivanje nakita, Lijana Lepej, rokodelka


UMETNOST ZORI 

10.00–13.00, Risarska zabava, Klara Šlenc, Marija Šinkovec, Natan Vili Urh, Risarnica d.o.o.

10.00–13.00,  Predstavitev slikarske skupine QVD (Quo vadis Domine), Zlati Prah, prof. lik. um in člani slikarske skupine QVD

10.00–13.00, Slikarska srečanja ob slikarskih stojalih, Guillermo Escalante, argentinski umetnik

10.00–13.00, Fraktalnost, dr. Deja Muck, Manja Vidovič, Marjeta Žnidarič, Sabina Korošec Zavšek, Suzana Krajnc


BRALNA PLAŽA 

10.00, Palčica – drobna potujoča lutkovna pravljica, Katka Jenštrle, Mojca Sajko

10.00–20.00, Umetnice Ana Maraž, Eva Mlinar in Tina Volarič v javnem prostoru – razstava ilustracij, Mariborska knjižnica

10.00–20.00, Lov na zgodbico – pot miselnih izzivov in ugank, Vojka Miklavc

10.00–19.00, Bolje branje kot nerganje – samostojno branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih časov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

10.00–13.00, Moj pisalni stroj – samodejanka, Zavod MARS Maribor


IGRA RAJA 

10.00–13.00, Svet svobodnega učenja v naravi – gozdne delavnice, Tadeja Kocmut, Mirjana Kegl, Dušica Popovič, Teja Jurak, DRUŠTVO Vilini, svet svobodnega učenja v naravi, Pustolovček

 10.00–13.00, Igre naše in vaše mladosti – igranje na jasi, Rok Lesjak, Živa Stojanovič in Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Igre in druge drobnarije – ustvarjalne delavnice, Katarina Jenšterle in Metka Knap

10.00–13.00, Don’t worry, be scrappy! – melodična raziskovanja, Sebastijan Halič

11.00–13.00, Živa Sem in Rok Živžav – cirkuške, plesne in druge vaje za iskanje smisla, ravnotežja in zabave, Živa Stojanovič, Rok Lesjak

11.00–13.00, Jutranje prebujanje s plesom – gibalna raziskovanja, Sandra Štefanec


SVET JE PISAN PLANET 

10.00–13.00, Lahkih nog naokrog – enkrat okoli sveta, Adrijana Kos, MKC Maribor

10.00–13.00, Predstavitev bosanske kulture – folklora in pesem, Društvo za kulturo in druženje “BOSANSKI DIJAMANT” Maribor


IZZIV-IZUM

10.00–13.00, Lego robotika, Mali ustvarjalci

10.00–13.00, Zabavna učilnica: Vesela fizika, Društvo Nova Akropola

10.00–13.00, Jadramo v naravoslovje, spreten.si, Sail Into STEAM


NARAVOLJUBJE 

9.00–13.00, Naravnost naravno ustvarjanje, ZPM

9.00–13.00, Igre in druženje v naravi ter prebujanje naših čutil, ZPM

9.00–13.00, Zanimivosti o živalih, rastlinah in ljudeh in EKO FOTO TOČKA, ZPM

10.00–13.00, Predstavitev organizacije Društvo za zaščito živali Maribor, Društvo za zaščito živali Maribor


ŠIVALNICA POPRAVLJALNICA 

10.00–13.00, Frizerski salon za oblačila, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

10.00–13.00, Risanje na tekstil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

10.00–13.00, Popravljalnica oblačil, Ninarozina s pomočnicami in ZPM

10.00–13.00, Cunjami, misli eko – izmenjaj si obleko, ZPM in Ninarozina s pomočnicami


KNEDLOVA KUHNA 

10.00–13.00, 16.00–20.00, Hrana med nebom in zemljo – priprava domačih jedi po načelu makrobiotike, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog

10.00–13.00, 16.00–20.00, »Prosa« rolada velikanka – priprava posebne rolade iz prosene kaše, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, PoglejVase, TriKrog

 

UTRIP SRČNE SKUPNOSTI    

10.00–13.00, Društvo gluhih in naglušnih Podravja Maribor


RAZVAJALNICE 

10.00–13.00, Djotiš – vedska astrologija, Barbara Dukarić, MojObjeM

10.00–13.00, ACCES BARS® – Access Consciousness® – dostop do zavedanja in VIBECODES, Barbara Klaus s.p.

10.00–13.00, RaSa – Dihalnice, Andreja Budar, dolgoletna voditeljica gibalno, dihalnih programov razstrupljanja in samozdravljenja: AnSoma in RaSa, in ustvarjalnih likovnih delavnic BUM v T.DCA.

10.00–13.00, Shiatsu masaža, Peter Lončarič


GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI

9.00–13.00, Spretnostni poligon, ŠD Športni Junak

9.00–13.00, Izposoja rekvizitov, ŠD Športni Junak

9.30–12.30, Otroški nogometni »Boom«, MOPA d.o.o.

9.30–12.30, Ulična košarka 3×3, MOPA d.o.o.

10.00–11.00, Športne igre za otroke, ŠD Športni Junak

10.00–11.00, Iskanje skritega zaklada s športnimi ovirami in z miselnimi nalogami, ŠD Športni Junak