V programu Kulturnega dnevnika Lutkovno gledališče Maribor sodeluje na področju uprizoritvenih umetnosti z izvedbo kulturnega programa v Minoritski cerkvi in sicer s predstavitvijo senčnih gledališč doma in po svetu in s predstavitvijo ustanove LGM.
V senčnem gledališču nastopajo sence. Tiste, ki jih mečejo senčne lutke. V delavnici bomo izdelali senčno lutko, v šoli pa boste z njimi lahko poustvarili predstavo, če boste to želeli.
Poustvarjalnica: Zavod MARS Maribor, delavnica izdelave senčne lutke.
Kulturni dnevnik je za udeležence, organizirane šolske skupine, brezplačen projekt, ki je nastal z namenom, da spodbudimo šolajočo se mladino k lastnemu angažmaju in ustvarjanju ter obisku kulturnih ustanov, hkrati pa jim omogočimo, da čim bolje spoznajo različne poklice s področja kulture.
Organizator: Narodni dom Maribor